Ocieplanie pianką

Właściwa izolacja domu to priorytet. Zajmujemy się ociepleniami budynków opartymi na piance poliuretanowej, którą rozpyla się przy użyciu wysokiego ciśnienia.

Po rozprowadzeniu, pianka zwiększa swoją objętość, a następnie twardnieje. Zastosowanie pianki zapewni pełną izolację cieplną. Latem zapobiega nadmiernemu nagrzaniu się dachu, a zimą chroni przed utratą ciepła. Do ociepleń poddaszy używamy pianki otwarto komórkowej oraz zamknięto komórkowej na zewnątrz budynku.

Zalety ocieplenia pianką poliuretanową (PUR):

Pianka może zaizolować nawet najtrudniej dostępne miejsca, co w przypadku wełny czy styropianu się nie sprawdza. Po kilku latach można zaobserwować obniżenie właściwości termicznych w budynkach, w których zastosowano inny system ocieplenia. Pianka „pracuje” razem z dachem, jest paroprzepuszczalna, nie wymaga wymiany, nie wnikają w nią szkodniki, które spowodowałyby uszkodzenie materiału, nie rozmnażają się grzyby oraz pleśnie. W przypadku tradycyjnego sposobu ocieplenia istnieje możliwość powstania mostków termicznych; utrata ciepła spowodowana nieszczelnościami skutkuje wzrostem rachunków w okresie zimowym. Składnikiem pianki jest poliuretan, czyli tworzywo samogasnące – nie powoduje rozprzestrzeniania się ognia.

Pianka pur nie zmienia swoich właściwości (nie utlenia się, nie kurczy, nie opada. W ciągu jednego dnia roboczego jesteśmy w stanie docieplić nawet 300m². Pianka jest bezpieczna dla zdrowia - nie powoduje reakcji alergicznych, nie wydziela toksycznych substancji chemicznych. Posiada doskonałą izolację akustyczną. Pianka jest lżejsza od wełny dlatego nie obciąża dachu. Może być nakładana na wszelkiego rodzaju podłoże (płyta osb, blacha, membrana, deskowanie)

Natrysk piany zamknięto komórkowej na stropy,stropodachy piwnice i fundamenty:

 • może być stosowana zamiast styropianu pod wylewkę (redukuje koszty utrzymania ciepła, stanowi jednolita barierę dla wilgoci)
 • ocieplenie fundamentów (zabezpiecza przed wilgocią)
 • doskonała izolacja termiczna
 • odporność mechaniczna

 

Ocieplenie pianką poliuretanową to najkorzystniejszy sposób na najlepszą izolację Państwa inwestycji. Metoda ta staje się coraz bardziej popularna poprzez efektywność działania, jej szczelność w każdym zakamarku i niską wagę.

 • <b>Ocieplanie dachu Wodzisław</b><br>Zastosowanie pianki zapewni pełną izolację cieplną, nie powoduje reakcji alergicznych
  Ocieplanie dachu Wodzisław
  Zastosowanie pianki zapewni pełną izolację cieplną, nie powoduje reakcji alergicznych
 • <b>Izolacje natryskowe Rybnik</b><br>Pianka pur nie zmienia swoich właściwości (nie utlenia się, nie kurczy, nie opada
  Izolacje natryskowe Rybnik
  Pianka pur nie zmienia swoich właściwości (nie utlenia się, nie kurczy, nie opada
 • <b>Ocieplenie poddasza Racibórz</b><br>Składnikiem pianki jest poliuretan, czyli tworzywo samogasnące – nie powoduje rozprzestrzeniania się ognia
  Ocieplenie poddasza Racibórz
  Składnikiem pianki jest poliuretan, czyli tworzywo samogasnące – nie powoduje rozprzestrzeniania się ognia
 • <b>Piana na dach Rybnik</b><br>Po rozprowadzeniu, pianka zwiększa swoją objętość, a następnie twardnieje
  Piana na dach Rybnik
  Po rozprowadzeniu, pianka zwiększa swoją objętość, a następnie twardnieje